Wyjazd na warsztat pt. „Wdrożenie podzespołów lekkiego ramienia robota”

Za nami już 11. warsztaty z serii „Przełamywanie granic przy pomocy technologii o kluczowym znaczeniu”. Odbyły się one 23 i 24 listopada bieżącego roku – pierwszy dzień w Zielonej Górze natomiast drugi w Cottbus.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję poznać laboratoria Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz zwiedzić stare miasto Zielonej Góry jak i Palmiarnię.

Drugiego dnia uczestnicy wybrali się do Cottbus, gdzie mogli aktywnie współuczestniczyć w wykonywaniu ramienia robota. Do tego posłużyło narzędzie wydrukowane na 10. warsztatach (więcej informacji tutaj: https://gorzow.simp.pl/2022/11/27/wyjazd-na-warsztat-pt-narzedzia-do-wytwarzania-zaawansowanych-kompozytow/). Najpierw należało wyszlifować już wcześniej wyfrezowaną formę oraz przygotować ją do laminowania poprzez naniesienie odpowiednich środków antyadhezyjnych. Po wykonaniu tych czynności przeszliśmy na przerwę obiadową a po niej udaliśmy się na część kulturalną warsztatów – czyli wycieczkę po Jarmarku Bożonarodzeniowym (Weinachtsmarkt).

Po wycieczce na Jarmark wróciliśmy do prac. Laminowanie rozpoczęliśmy od przygotowania formy i zaklejenia jej boków – tak, aby żywica nie zabrudziła rantów. Po ułożeniu odpowiednich warstw włókna węglowe oraz zalaniu ich żywicą należało uszczelnić odpowiednio formę celem wytworzenia próżni w środku. Tak gotowe ramię robota zostawiliśmy do utwardzenia. Gotowy wyrób będzie można zobaczyć na konferencji zamykającej cykl warsztatów (więcej informacji tutaj).

Były to ostatnie warsztaty praktyczne z serii „Przełamywanie granic przy pomocy technologii o kluczowym znaczeniu”. Zapraszamy na konferencję zamykającą ten cykl warsztatów, która odbędzię 7 – 8 grudnia. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Więcej informacji o warsztatach z serii „Przełamywanie granic za pomocą technologii o kluczowym znaczeniu” znajdą Państwo tutaj.