Wyjazd na warsztat pt. „Narzędzia do wytwarzania zaawansowanych kompozytów”

W dniach  16- 17 listopada 2022 roku odbyły się jubileuszowe 10. warsztaty z serii „Przełamywanie granic przy pomocy technologii o kluczowym znaczeniu”. 

W sesji wykładowej pierwszego dnia poruszono w kompleksowy sposób problematykę związaną z projektowaniem i wytwarzaniem narzędzi do wytwarzania zaawansowanych kompozytów. Jako innowacyjną metodę produkcji takich narzędzi omówiono wytwarzanie przyrostowe wraz z późniejszą obróbką takiego narzędzia poprzez skrawanie i powlekanie.

Drugiego dnia uczestnicy mieli okazję spotkać się na żywo w Cottbus oraz zobaczyć na żywo proces projektowania i drukowania takiego narzędzia. Ze względu na to, że uczestnicy 10. warsztatów nie mieli okazji uczestniczyć na miejscu w 9. warsztach, oprowadzono ich po tych samych laboratoriach co poprzedniego warsztatu(relację z 9. warsztatu znajdą Państwo tutaj) .

Część kulturalną stanowiło zwiedzanie starego miasta Cottbus.

 

Zapraszamy na konferencję zamykającą ten cykl warsztatów, która odbędzię 7 – 8 grudnia. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Więcej informacji o warsztatach z serii „Przełamywanie granic za pomocą technologii o kluczowym znaczeniu” znajdą Państwo tutaj.