Konferencja Naukowo – Techniczna “Nowoczesne Technologie w Przemyśle” 2022

1. i 2. grudnia w Gorzowie Wielkopolskim na Akademii im. Jakuba z Paradyża odbyła się konferencja naukowo-techniczna pod tytułem “Nowoczesne Technologie w Przemyśle”. Uczestnicy mogli uczestniczyć w wydarzeniu zarówno na miejscu jak i online. Poruszone zostały zagadnienia:

1. “Kierunki zmian branży energetycznej”, czyli m. in. potencjał rozwojowy energetyki ze źródeł odnawialnych, polityka rozwoju ekoenergii przez samorząd gminny i powiatowy, energetyka konwencjonalna, zmiany klimatyczne i pokrewne.

2. “Nowoczesne technologie w informatyce”, które obejmują bezpieczeństwo danych, zastosowania sztucznej inteligencji, metody programowania, przemysłowe zastosowania informatyki i pokrewne.

3. “Inżynieria wytwarzania i konstrukcje maszyn”, która obejmuje techniki wytwarzania, konstrukcje maszyn, inżynierię materiałową i pokrewne.

Pierwszego dnia przeprowadzono wiele paneli dyskusyjnych. Brali w nich udział przedstawiciele przemysłu i nauki. Mówiono o kryzysie energetycznym, zmianach w branży IT jak i o transformacji technologicznej.

Drugiego dnia odbyła się część naukowa, gdzie podczas wystąpień przedstawiono bieżące badania oraz analizy. Pokazano między innymi najnowsze technologie obróbki skrawaniem i wszelkie zagadnienia z tym związane, a także omówiono nowoczesne materiały konstrukcyjne.

Konferencja była nie tylko możliwością wysłuchania ciekawych wykładów, ale również do zapoznania się z ofertą firm w regionie i nie tylko. Wystawcy zademonstrowali swoje produkty – nowoczesne wałki rozprężne (MESTIL), narzędzia skrawające (TUNGALOY) i oprzyrządowanie technologiczne (ITA-Polska).

Podczas konferencji przedstawiliśmy w sesji posterowej serię warsztatów INTERREG którą organizujemy wspólnie z Uniwersytetem Technicznym w Cottbus i Uniwersytetem Zielonogórskim (więcej informacji o warsztatach znajdą Państwo tutaj).

Dziękujęmy organizatorom konferencji za przygotowanie tego wydarzenia. Była to doskonała okazja do integracji środowiska naukowego z przemysłowym. Czekamy na konferencję w przyszłym roku!

Więcej informacji o konferencji znajdą Państwo na stronie: https://technologieprzyszlosci.ajp.edu.pl/